Otázky a odpovede pre rubriku Nový zákon o VO

Napíste v KategóriiPoradňa
 • M
  Martin Papcún pred 2 rokmi

  Dobrý deň. 

   

  Rád by som sa spýtal na Váš názor na situáciu týkajúcu sa PRK. Ak v predchádzajúcej podlimitnej zákazke realizovanej a vyhodnocovanej tzv. super reverzom boli napr. 6 uchádzači, z toho 3 uchádzači nezložili zábezpeku, 1 uchádzač nesplnil požiadavky na predmet zákazy, 1 uchádzač nesplnil podmienky účasti a 1 uchádzač nepredložil doklady nahradené čestným vyhlásenim a súťaž bola následne zrušená (Keďže všetci boli pre niečo vylúčení) je možné v tejto situácii realizovať PRK podľa § 115 ods. 1 písm. b) ZVO? Bude nezloženie zábezpeky považované za naplnenie podmienky uvedenej v § 115 ods. 1 písm b) ZVO a takisto ostatné uvedené dôvody vylúčenia budú považované za naplnenie ustanovenia § 115 ods. 1 písm b) ?  Ďakujem 

 • J
  Jana Truchlikova pred 2 rokmi

  Dobrý deň,

  prosím, vedeli by ste poradiť, či je možné, aby v kvalifikačnej fáze obstarávania uchádzač preukázal svoju technickú spôsobilosť určitou firmou a, v prípade že bude v súťaži úspešný, realizoval predmet obstarávania (resp. technickú časť) inou firmou?

  Ako by obstarávateľ posudzoval napríklad taký dôvod zmeny firmy, akým je zrušenie firmy, čo je v dnešnej pandemickej dobe dôvodná obava?

  Ďakujem. 

 • M
  Martin Garaj pred 4 rokmi

  Vážení užívatelia portálu VEREJNÉ OBSTARÁVANIA V KOCKE,

  na tomto mieste sme pre Vás vytvorili  priestor na diskusiu týkajúcu sa verejného obstarávania. Vyhradzujeme si však právo nezverejniť alebo zmazať príspevok, ktorý by bol v rozpore s právnym poriadkom SR, dobrými mravmi alebo etickými normami. Týmto si tiež dovoľujeme Vás upozorniť, že názory a informácie uvedené na tomto portáli nepredstavujú právne záväzný výklad právnych predpisov SR. Autor odpovede na akúkoľvek otázku nepreberá zodpovednosť za správnosť a úplnosť odpovede, keďže informácia o probléme je obmedzená formuláciou položenej otázky.  

  Vaše otázky a odpovede je možné zadávať na tomto portáli po bezplatnej registrácii. 

Prosím Registrujte sa alebo Prihláste sa pokiaľ chcete pridať svoj príspevok.