Veľké dvojdňové školenie pre začiatočníkov - 04.-05.03.2020 BRATISLAVA - tlačová verzia

Cena: 159 € bez DPH / osoba

 
Čo sa na tomto školení dozviete?

Ako sa do vereného obstarávania zapojiť.
Ako verejné obstarávanie vyhlásiť.
Kde máme hľadať informácie.
Aké sú finančné limity a postupy vo verejnom obstarávaní.
Aké podmienky účasti a požiadavky na predmet zákazky sú prípustné a neprípustné.
Ako sa brániť prostredníctvom revíznych postupov.
A mnoho iného - čítajte nižšie. Praktické školenie s príkladmi a workshopmi!  
 
 
Rámcový obsah školenia

- úvod, princípy VO - čím vlastne pre verejné obstarávanie sú a ako sa majú dodržiavať
Kro a kedy musí obstarávať
- opis, opis a ešte raz opis - ten je alfou a omegou pre všetky obstarávania, či sú za pár tisíc eur alebo za milióny. Viete ako sa taký opis správne zostavuje? Čo znamená min. a max. a kedy sa správne použijú? Po našom školení sa budete vedieť vyhnúť najčastejším chybám v opisoch!
- zákazky s nízkou hodnotou - vstup do sveta obstarávania. Dnes sú v nadväznosti na vysoké limity najčastejšie a lukratívne, za málo roboty veľa obstarania. Ale skrývajú v sebe mnoho momentov, pri ktorých môžete porušiť zákon o VO. Po školení u nás sa to už ale nestane, naučíme vás tieto zákazky robiť prakticky bezchybne.
- základný prehľad postupov vo VO, čo je to podlimit a nadlimit. Robiť vás ich síce za dva dni nevieme naučiť, ale už sa v tom nestratíte. Ak sa na ne potrebujete zamerať, začnite týmto školením a potom prídite na naše vestníkové školenia!
- EKS, kedysi povinný strašiak, dnes perfektný nástroj na efektivitu nákupu. Naučíme vás, kedy sa oplatí použitie jeho rýchleho postupu. Príklady a best practice. Prejdeme si s vami zadanie nákupu v EKS.
- rozdeľovanie a spájanie zákaziek, kedy nesmiete rozdeliť a kedy musíte. Najprv to znie ako veľká veda, ale za chvíľu pochopíte a budete to ovládať!
- podmienky účasti podrobne. Poznáte všetky zákutia tohto inštitútu VO?
- neJEDujte sa s JEDom. Vysvetlíme, ako naň. Zábezpeka po novom.
- požiadavky na predmet zákazky
- kritériá - nielen cena je tým správnym kľúčom (hoci vždy najväčšou istotou). Skúsime sa pohrať aj s kvalitatívnymi kritériami. 
- zmluvné podmienky
- revízne postupy
 
Začiatok školenia: 9:00
Predpokladaný koniec školenia: 15:00 - 15:30
 
 
 
 
 
Miesto konania

Bratislava, Sliačska 1/D (mapka nižšie). Šípkou je označená rampa, cez ktorú sa vchádza do areálu; školiace stredisko je oproti rampe cca 100m na konci ulice, vstup bude mať označenie a naše logo. 
 
Čas školenia

Školenie sa uskutoční od rána 9:00 do cca 15:00/15:30 podľa diskusie
 
 
Referencie lektora

- "P. Garaja poznám ako perfektného lektora na stavebné práce a znova sa mi osvedčilo, že je to človek s prehľadom."

- "Školenie s p. Garajom bolo pre našu organizáciu ako nový vietor v plachtách. Konečne chápem, prečo musím spájať a prečo rozdeľovať zákazky".

- "Po dlhých rokoch konečne školenie, kde som sa dokázala sústrediť celý deň a na jeho konci som mala dobrý pocit zo svojho vzdelávania. Oplatí sa dať každé euro".